پاريز شهري است در استان کرمان ايران.شهر پاريز در بخش پاريز شهرستان سيرجان قرار دارد.پاريز يکي از خوش آب و هواترين نقاط منطقه است. به دلیل خوش آب و هوا بودن این شهر طراحی وب سایت شهرداری پاریز نیز با هدف توسعه صنعت گردشگری و همچنین درج اخبار و پروژه ها و گزارش فعالیت های شهرداری به وجود آمد. ارتباطات مردمی از طریق فرم 137 شهرداری ها نیز از دیگر امکانات این وب سایت می باشد.

برای جذب گردشگران محلی به این شهر نیز امکانی به عنوان مسابقه ی عکاسی در نظر گرفتم، به این صورت که گردشگران هنگام تفریح در این شهر از محل اقامت خود (باغ ها) عکسبرداری کنند و با بارگزاری در وب سایت در مسابقه شرکت کنند. دیگر بازدیدکنندگان وب سایت با رای دادن به عکس های ارسالی به آن ها امتیاز می دهند. به این ترتیب به نفر اول مسابقه جایزه ای اهدا خواهد شد.

از دیگر امکانات وب سایت شهرداری پاریز به موارد زیر می توان اشاره کرد:

- ریسپانسیو یا وکنش گرا ( قابل نمایش بر روی انواع دستگاه کامپیوتر، تبلت . موبایل )
- دارای پنل مدیریتی: پنل مدیریتی که کار با آن ساده است، و یادگیری آن نیز آسان است.
- مدیریت مطالب: قادر می باشیم تمام مطالب خود را ویرایش کنیم و تنظیمات مربوط به آنها را صورت بخشیم.
- مدیریت قسمتها: قسمت های مختلف وب سایت خود را مدیریت کنیم.
- مدیریت دسته بندیهای مطالب: توسط این امکان، اجازه بوجود آوردند دسته بندی مطالب را داریم، که در بوجود آوردن نظم در مطالب و پست های ما تاثیر گذار است.
- تعریف منو به همراه  زیر منو: قادر می باشیم با این امکان برای سایت خود منو در نظر داشته باشیم و به مطالب و قسمت ها و دسته های مختلف سایت خود، آن منو را مربوط نماییم یعنی لینک دهیم. البته تنهادر چارچوپ تعریف نموده شده توسط جوملا.
- امکان مدیریت کاربران سایت و مشخص نمودن میزان دسترسی آنها
-  بوجود آوردن سیستم خبرنامه الکترونیکی
-  مدیریت فایلهای آپلود شده در فضای وب
- بوجود آوردن و افزودن ماژول اخبار
- بوجود آوردن و افزودن ماژول صفحات پربازدید
- بوجود آوردن و افزودن ماژول مراجعین وبسایت
-  بوجود آوردن و افزودن ماژول نظرسنجی