با ساخت یک اپلیکیشن گوشی مناسب می‌توانید از محبوبیت بی‌نظیر اپلیکیشن‌های گوشی کمال استفاده را ببرید و به مشتریان خود خدمات سریع و با کیفیتی را ارائه دهید. بدین ترتیب مشتریان نیز همواره به شما وفادار خواهند بود و از خدمات شما بهره‌مند خواهند شد.

 همان طور که می دانید روز به روز بر تعداد کاربران دستگاه های هوشمند نظیر تلفن های همراه و تبلت ها افزوده می شود از این رو امروزه عبارت اپلیکیشن یا به اصطلاح " اپ " رواج بسیاری یافته است . در واقع منظور ما از اپلیکیشن ، نرم افزارهایی می باشد که به شکل end user طراحی شده اند . هم چنین لازم به ذکر است بدانید نرم افزار های پر طرفدار همانند ورد ، گوگل کروم و فایر فاکس و کلیه بازی های رایانه ای جزء اپلیکیشن ها به حساب می آیند .

به صورت روزانه طراحی اپلیکیشن های متعددی برای موبایل با موضوع های گوناگون انجام می گردد . بسیاری از مدیران کسب و کار ها و فعالیت های حرفه ای برای ارائه ی هر چه بهتر خدمات و محصولات خود رو به راه اندازی  طراحی اپلیکیشن موبایل آورده اند . به طور مثال می توان به نرم افزار های بانک های سراسر کشور اشاره نمود که یکی از مهم ترین و بزرگترین سازمان ها در حوزه ی ساخت و طراحی اپلیکیشن موبایل برای شبکه های اجتماعی می باشند چرا که اهمیت در دست داشتن اپلیکیشن را به خوبی درک نموده اند و نهایتا کاربران بسیاری را از این طریق جذب نموده اند . حجم موفقیت از طریق طراحی اپلیکیشن به حدی رسیده است که شبکه اجتماعی معروفی همانند اینستاگرم تمامی خدمات خود را از طریق نرم افزار یا اپلیکیشن در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

اپلیکیشن موبایل می تواند به راحتی با وب سایت شما ارتباط برقرار کند، در واقع شما می توانید تمام خدماتی را که از طریق وب سایت ارائه می دهید از طریق اپلیکیشن هم ارائه دهید و این بهترین نوع از ارائه ی خدمات در دنیای امروز است. در واقع کسانی که اپلیکشن شما را روی گوشی خود دارند از طریق اپ و کسانی که اپلیکشن را ندارند از طریق وب سایت از خدمات شما بهره مند می شوند. این نکته نیز قابل توجه است که تمام وب سایت هایی که طراحی میکنم به گونه ای طراحی می شوند که به شکل صحیح در موبایل نمایش داده شوند.

اپلیگیشن های موبایل به طور کلی میتوانند به انواع زیر تقسیم شوند:

اپلیکیشن های محلی: این نوع اپلیکیشن ها برای یک پلت فرم خاص (IOS یا اندروید) با استفاده از ابزارهای توسعه نرم افزار و زبان های برنامه نویسی مورد قبول هر یک از پلت فرم ها طراحی میشوند. همانطور که گفتیم IOS از Xcode و Objective-C و اندروید از جاوا و Android Studio استفاده میکند.

 اپلیکیشن های HTML5 : این نوع اپلیکیشن ها بر پایه تکنولوژی های شناخته شده وب از جمله HYML5، جاوا اسکریپت و CSS میباشند و در صورت ایجاد تغییرات کوچک قابل انتقال به پلت فرم های دیگر هستند.

 اپلیکیشن های ترکیبی: این نوع اپلیکیشن ها به حالت یک کانتینر محلی هستند که امکان اضافه کردن اپلیکیشن HTML5 به آن ها وجود دارد یعنی در واقع ترکیبی از دو مدل بالاست.

توضیح آنکه اپلیکیشن های HTML5 در واقع مدل استانداردی از طراحی اپلیکیشن نیستند اما مزیت آنها سرعت در طراحی و هزینه ی کم می باشد. حتی امروزه ابزارهایی تخت عنوان اپلیکیشن ساز نیز به وجود آمده اند که شما تنها با چند گلیگ می توانید اپلیکیشن خود را طراحی کنید. توجه به این نکته حائز اهمیت است در صورتیکه شما نیاز به یک اپلیکیشن حرفه ای داشته باشید باید و باید از روش های استاندارد هر پلت فرم استفاده نمایید و استفاده از ابزارهای اپلیکیشن ساز و یا حتی اپلیکیشن های HTML5 توصیه نمی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید